top of page
Search

Apie ką pagalvoti prieš suteikiant įmonės mokėjimo kortelę darbuotojui?


Kasdien daugybė įmonių savo veikloje naudoja mokėjimo korteles. Darbuotojams tai ženkliai supaprastina atsiskaitymą už perkamas prekes ar paslaugas – nereikia leisti asmeninių lėšų ir laukti apmokėjimo ar darbuotojams duoti įmonės grynuosius pinigus. Deja, tas dažnai sukuria pirkimo dokumentų surinkimo problemą: darbuotojai surinkti sąskaitas vėluoja, o kartais ir nesurenka. Kai darbuotojai leidžia įmonės pinigus, o ne savo, paskatos būti sąmoningu ir atsakingu tampa gerokai mažesnės. Tai galima išspręsti keliais nesudėtingais žingsniais.


Galimi mokesčiai


Vėluojantys dokumentai turi neigiamų pasekmių įmonei dėl PVM atskaitos, kadangi atskaita pasinaudojama vėliau įmonė permoka PVM einamuoju laikotarpiu. Jeigu pirkimo dokumentai iš viso nėra pateikiami ir iš darbuotojo nėra reikalaujama kompensuoti išleistus įmonės pinigus yra galimi du variantai:

  • Vienu atveju išleisti pinigai gali būti traktuojami, kaip darbuotojo pajamos gautos natūra ir apmokestinami kaip darbo užmokestis (t. y. apskaičiuojami papildomi mokesčiai);

  • Jei akivaizdu, kad išleisti pinigai yra įmonės, o ne darbuotojo naudai tuomet tokie mokėjimai yra pripažįstami sąnaudomis, tačiau nemažina pelno mokesčio.

Nepateikus pirkimo dokumentų taip pat prarandama galimybė pasinaudoti PVM atskaita.

Įvertinus PVM ir pelno mokestį įmonė išleidusi 100 Eur gali likti permokėjusi nuo 22 Eur iki 34 Eur mokesčių.


Perteklinės sąnaudos


Ypač dažnai banko kortelės yra panaudojamos atsiskaitant už prenumeratos tipo („Subscription“) paslaugas. Paslaugos užsakymo metu suvedami kortelės duomenys, o mokėjimai už paslaugą kiekvieną mėnesį nuskaitomi automatiškai. Paskutinių tyrimų duomenimis Jungtinėje karalystėje 49 % namų ūkių moka už prenumeratos tipo paslaugas nors jų net nenaudoja, taigi verslo atveju ši problema gali būti dar didesnė. Galiausiai yra mokama už paslaugas, kuriomis nesinaudojama, o kadangi norint atsisakyti paslaugos reikia atlikti aktyvius veiksmus ir ieškoti kaip tą padaryti, tam dažniausiai laiko neatsiranda.


Geros kontrolės sistemos principai


Geriausiu atveju įmonė turėtų turėti paprastą ir aiškią sąnaudų kontrolės tvarką su kuria darbuotojai būtų supažindinami raštu. Tvarkoje turėtų būti numatyta, kad:

  • Išduodant kortelę darbuotojui, jam tenka atsakomybė už atliekamus mokėjimus, dokumentų surinkimą ir naudojimąsi paslauga.

  • Apskaitoje tokie pirkimai turėtų būti apskaitomi kaip atskaitingo asmens pirkimai, tuomet visa mokėjimų ir pirkimo dokumentų istorija yra atsekama detaliai.

  • Nustatyta data kada turi būti pateikti pirkimo dokumentai ir numatyta atsakomybė už pirkimo dokumentų nepateikimą.

  • Nurodyti įmonės rekvizitai – įmonės pavadinimas, įmonės kodas, PVM mokėtojo kodas, adresas (kaip bebūtų keista daug klaidų pasitaiko dėl neteisingai nurodytų savo įmonės duomenų pardavėjui).

  • Norint išvengti nenaudojamų paslaugų pirkimo rekomenduojama skatinti darbuotojų savikontrolę ir reikalauti pateikiant sąskaitą savo vadovui nurodyti ar perkama paslauga naudojamasi ar ne (kartais tai akivaizdu, o kartais vadovas net nežino už ką mokama).

69 views0 comments

Kommentarer

Gitt 0 av 5 stjerner.
Ingen vurderinger ennå

Legg til en vurdering
bottom of page