top of page
Search

💡Kaip darbdavys gali paimti 79 Eur iš Valstybės biudžeto ir įdėti į savo darbuotojo kišenę?

Artėja metų galas ir laikas pasitikrinti🔍ar kiekvienas pasinaudojo galimybėmis sumokėti mažiau mokesčių. Šį kartą apie nedidelę gyventojų pajamų mokesčio lengvatą gautoms dovanoms🎁iš darbdavio iki 200 Eur per metus, kuri leidžia minėtos sumos neapmokestinti jokiais mokesčiais. 


Lengvatos naudą galima paskaičiuoti labai paprastai:

🔸 Darbuotojui išmokant 200 Eur darbo užmokesčio ant popieriaus, mokesčiams teks 79 Eur, darbuotojui 121 Eur. 

🔸 Darbuotojui padovanojus 200 Eur pvz. Akropolio dovanų čekį mokesčiams teks 0 Eur, darbuotojui 200 Eur.


Šis pasiūlymas gali būti aktualus tiems kas šia lengvata nesinaudoja arba neišnaudoja pilnai (t. y. kažkiek dovanų darbuotojams susikaupia metų eigoje ir jas apskaito kaip dovanas konkrečiam darbuotojui (tai dažnai nėra daroma)).


Kaip tą gali išnaudoti įmonė:


✅ Kasmet dovanoti tiek dovanų, kad lengvata visada būtų maksimaliai pasinaudota ⭐ Akivaizdu ⭐;

✅ Pakoreguoti savo skatinimo sistemą taip, kad būtų pasinaudojama šia lengvata, pvz. kai įmonė turi metinių premijų sistemą, pagal kurią tarkime darbuotojui turi būti apskaičiuotas 300 Eur ant popieriaus priedas – 200 Eur padovanoti dovanų čekiu, o likusią sumą 100 Eur apskaičiuoti kaip darbo užmokestį.


Kaip tą gali išnaudoti darbuotojas:


✅ Nusiųsti šia idėją savo vadovui, įmonės vadovui ar personalo skyriui – naudos bus ir Jūsų kolegoms;

✅  Kaip tą galite išnaudoti asmeniškai palieku sugalvoti kiekvienam...⛔ Svarbu ❗Su trupučiu fantazijos šią lengvatą galima nesunkiai pritaikyti savo įmonės poreikiams. Visgi, jeigu darbuotojui pagal darbo sutartį priklauso konkretus priedas ar sutartas darbo užmokestis, jo negalima savo nuožiūra sumažinti ir dalį jo išmokėti kaip dovaną.


2023-12-12

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page