top of page
Search

Kita netvarkingos apskaitos pusė.

Updated: Apr 9

Kasmet įmonės buhalteris iki balandžio 15 d. turi pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai ataskaitą apie darbuotojus (atskaitingus asmenis), kurie praėjusių metų pabaigai yra skolingi įmonei arba įmonė yra skolinga jiems daugiau nei 15 000 Eur, kai skola susidarė:

  • Atsiskaitant už pirktas prekes ar paslaugas;

  • Surenkant pinigus iš klientų;

  • Gavus iš įmonės avansą prekėms ar paslaugoms pirkti;

  • Priėmus avansą iš kliento.

Turint mintyje, kad atsikaitymai grynaisiais pinigais įmonių kasdienėje veikloje retėja, sandorių sumos taip pat yra ribojamos, atrodytų šis reikalavimas praranda prasmę.


Visgi reikia įvertinti, kad dauguma pirkimų, kuriuos atlieka įmonių darbuotojai, tapo apmokami pavedimu arba darbuotojams išduotomis banko kortelėmis.


Rudenį pasidalinome kokių kasdienių problemų gali atsirasti suteikiant mokėjimo korteles darbuotojams, o dabar paaiškinsime netvarkos pasekmes.


Kadangi banko kortelė yra duodama konkrečiam asmeniui, ja išleisti pinigai laikytini atskaitingo asmens išleistais pinigais, už kuriuos jis turi surinkti pirkimus pagrindžiančius dokumentus.


To nepadarius tai gali sukelti tam tikras mokestines rizikas, o problemų nesprendžiant (t. y. kaupiant tokius sumokėtus avansus) juos reiktų pridėti prie darbuotojo skolos įmonei.

Su daug netvarkos ir truputį laiko galima nesunkiai pasiekti deklaravimo ribą ir tuomet teks prisiduoti VMI.


Matydamas atskaitingų asmenų įsiskolinimus įmonei mokesčių administratorius gali padaryti išvadą, kad įmonė galimai siekia išvengti GPM mokėjimo ir įmonę patikrinti. Taip šiek tiek netvarkos gali tapti dideliu galvos skausmu.


17 views0 comments

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page