top of page
Search

PELNO MOKESČIO LENGVATOS #1🤑 

Liko 10 savaičių ⏰ iki termino pateikti pelno mokesčio deklaraciją ir sumokėti pelno mokestį pabaigos (2024-06-15). Todėl nuspendėme per šį laikotarpį pasidalinti 📢 pagrindinėmis galiojančiomis pelno mokesčio lengvatomis, bei išimtimis, kurios leidžia įmonėms sumokėti mažiau pelno mokesčio. 


Nors įprasta manyti, kad visas pelno mokesčio subtilybes sužiūrės buhalteris, tačiau dėl žinių trūkumo, laiko stokos ar paprasčiausiai neturint visos informacijos dalimi lengvatų įmonė lieka nepasinaudojusi. 


Todėl esmines galiojančias lengvatas turėtų žinoti kiekvienos įmonės vadovas, tai leis ne tik labiau apgalvotai priimti sprendimus, bet ir paprastu klausimu įsitikinti ar tam tikra lengvata buvo pasinaudota. 


#1 Lengvatinis 5 % pelno mokesčio tarifas


Tai pati populiariausia pelno mokesčio lengvata, kuria 2022 m. pasinaudojo 35,8 tūkst. įmonių. Šios įmonės uždirbo 592 mln. Eur apmokestinamo pelno (vid. 16,5 tūkst. Eur). Pritaikius 5 % pelno mokesčio tarifą mokėtinas pelno mokestis siekia 29,6 mln. Eur, o nesant lengvatos siektų 88,9 mln. Eur t. y. lengvata įmonėms sutaupo 59 mln. Eur.
Kas gali pasinaudoti šia lengvata ❓


Lengvata pasinaudoti gali įmonės atitinkančios du kriterijus:


✅ Kai vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių; ir

✅ Mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 eurų.


❗Taip pat siekiant apriboti galimą piktnaudžiavimą dirbtinai išskaidant veiklą per kelias įmones (kur kiekviena jų neviršytų nurodytų rodiklių) yra numatyta išimtis, kad susijusių įmonių darbuotojų skaičius ir pajamos yra sumuojamos ir lengvata pasinaudoti galima tik tada jei bendri tokių įmonių rodikliai neviršija nurodytų.


💡Jei šiuos kriterijus atitinkate visada rekomenduojame paklausti savo buhalterio kokio dydžio pelno mokesčio tarifą pritaikė jūsų įmonei?12 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page