Tęsiame pelno mokesčio lengvatų apžvalgos seriją. Šiandien trumpai apžvelgsime neapmokestinamąsias pajamas.
#3 Neapmokestinamosios pajamos
Tai antra populiariausia pelno mokesčio lengvata, kuria 2022 m. pasinaudojo 12,8 tūkst. įmonių. Verslų skaičius pasinaudojęs šia lengvata labai stabilus (svyruoja +/- 3 % ribose), tačiau nepamokestinamųjų pajamų suma 2020 m. siekusi 3,4 mlrd. Eur, 2022 m. padidėjo🚀iki 7,7 mlrd. Eur (+128 %).
Kaip veikia ši lengvata❓
Lengvatos taikymo principas labai paprastas. Tam tikros pajamos skaičiuojant pelno mokestį yra nevertinamos kitaip tariant nedaro jokios įtakos apmokestinamajam pelnui nuo kurio mokamas pelno mokestis. Tiesa yra viena ⭐ žvaigždutė – sąnaudos susiję su šių pajamų uždirbimu taip pat nevertinamos ir nemažina apmokestinamojo pelno.
Kokios tos neapmokestinamosios pajamos ❓
Viso yra 16 neapmokestinamųjų pajamų rūšių, tačiau dažniau pasitaikančios ir vertos dėmesio mūsų vertinimu yra tik kelios (4). Jas trumpai ir apžvelgsime:
1️⃣ gautos draudimo išmokos – dažnai pasitaikanti situacija, kai apgadinus įmonės automobilį gaunama draudimo išmoka;
2️⃣ sveikatos priežiūros įstaigų pajamos už paslaugas, kurios finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų – augant privačių sveikatos priežiūros įstaigų skaičiui šia lengvata gali pasinaudoti vis daugiau įmonių;
3️⃣ Pelnas iš įmonės akcijų pardavimo kai įmonė ne trumpiau kaip 2 metus be pertraukų turėjo daugiau kaip 10 procentų parduotos įmonės akcijų – lengvata gali būti reikšminga įmonėms turinčioms dukterinių įmonių, kitų verslų ar investuojančioms (vienas holdingo struktūros privalumų);
4️⃣ Pelnas uždirbtas iš investicijų į investicinius fondus – nebe nulinių palūkanų aplinkoje įmonėms atrandant įvairias investicines priemones ši lengvata gali būti patraukli lyginant su alternatyvomis.
Comments