top of page
Search

PELNO MOKESČIO LENGVATOS #3🤑

Tęsiame pelno mokesčio lengvatų apžvalgos seriją. Šiandien trumpai apžvelgsime neapmokestinamąsias pajamas. 


#3 Neapmokestinamosios pajamos


Tai antra populiariausia pelno mokesčio lengvata, kuria 2022 m. pasinaudojo 12,8 tūkst. įmonių. Verslų skaičius pasinaudojęs šia lengvata labai stabilus (svyruoja +/- 3 % ribose), tačiau nepamokestinamųjų pajamų suma 2020 m. siekusi 3,4 mlrd. Eur, 2022 m. padidėjo🚀iki 7,7 mlrd. Eur (+128 %). 


Kaip veikia ši lengvata❓ 


Lengvatos taikymo principas labai paprastas. Tam tikros pajamos skaičiuojant pelno mokestį yra nevertinamos kitaip tariant nedaro jokios įtakos apmokestinamajam pelnui nuo kurio mokamas pelno mokestis. Tiesa yra viena ⭐ žvaigždutė – sąnaudos susiję su šių pajamų uždirbimu taip pat nevertinamos ir nemažina apmokestinamojo pelno. 


Kokios tos neapmokestinamosios pajamos ❓ 


Viso yra 16 neapmokestinamųjų pajamų rūšių, tačiau dažniau pasitaikančios ir vertos dėmesio mūsų vertinimu yra tik kelios (4). Jas trumpai ir apžvelgsime:


1️⃣ gautos draudimo išmokos – dažnai pasitaikanti situacija, kai apgadinus įmonės automobilį gaunama draudimo išmoka;


2️⃣ sveikatos priežiūros įstaigų pajamos už paslaugas, kurios finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų – augant privačių sveikatos priežiūros įstaigų skaičiui šia lengvata gali pasinaudoti vis daugiau įmonių;


3️⃣ Pelnas iš įmonės akcijų pardavimo kai įmonė ne trumpiau kaip 2 metus be pertraukų turėjo daugiau kaip 10 procentų parduotos įmonės akcijų – lengvata gali būti reikšminga įmonėms turinčioms dukterinių įmonių, kitų verslų ar investuojančioms (vienas holdingo struktūros privalumų);


4️⃣ Pelnas uždirbtas iš investicijų į investicinius fondus – nebe nulinių palūkanų aplinkoje įmonėms atrandant įvairias investicines priemones ši lengvata gali būti patraukli lyginant su alternatyvomis.

 


31 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page